| Love24Love a întrebat:

Am un laptop ii strica placa de baza se poate folosi displayu cumva adicaa stricat asa cum e cu placa de baza?

3 răspunsuri:
| Cosmin1992 a răspuns:

Display-up nu are treaba cu placa de baza. El se poate scoate si folosi la alt laptop cu acelasi fel de lcd. Sfatul meu e sa nu iti bati capul si sa il vinzi la piese de schimb. Acum in functie de ce marime are lcd-ul poate scoti 100 150 de euro pe el.

| YooCata a răspuns:

Nu cred... ok mufa de la display face legatura cu placa de baza, ia find stricata nu primeste semnal.

| L3xxx a răspuns:

Depinde din ce cauza s-a ars placa de baza, in principal se poate refolosi display-ul