| Thomas_2346 a întrebat:

Am un LcD Philips si vreau sa conectez un stick usb la el!, am reusit acest lucru doar ca arata doar imagini si muzica dar eu vreau sa vad un film dau funda cine ma ajuta PLZ

1 răspuns:
| alecx4music a răspuns:

Vezi ca scrie pe el ce formate video recunoaste. De obicei este avi sau divx.
Trebuie sa pui filme in formatele astea, sau poti sa le convertesti...
Si daca ai un format care coincide cu cel dupa TV si tot nu merge, inseamna ca trebuie sa il convertesti la o rezolutie mai mica si la un bitrate mai mic. Se intampla din cauza procesorului mic al televizorului...
Desi un. avi la o rezolutie de 640 x256 ar trebui sa mearga brici...
Bafta!