| PliX3r a întrebat:

Am un Nikon D3000 si cand fac poze, jumatate ies negre iar jumatate normale. S-a stricat obiectivul? Cine imi poate spune ce are si cam cat platesc reparatia?

Răspuns Câştigător
| GeosBIOS a răspuns:

Inainte de toate incearca sa te asiguri ca nu-i ceva din setarile facute ulterior aparatului. Banuiesc ca meniurile inca iti mai merg, asa ca revin-o la setarile din fabrica. Daca nici asa nu merge, atat timp cat aparatul este inca in garantie nu ar trebui sa te coste nimic. Pretul pentru service nu este unul fix si depinde pe mana cui ti-l dai.

| PliX3r explică (pentru GeosBIOS):

Nu mai pot sa setez nimic, pot doar sa editez. Voi incerca sa mi-l repar gratis pe garantie... Oricum, mersi de sfat.

3 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Nu cred ca-i obiectivul de vina, cat s-ar putea sa fie probleme cu senzorul optic. Pe LCD imaginea iti apare normal? Ai incercat sa faci si inregistrari video si ai aceeasi problema?

| PliX3r explică (pentru GeosBIOS):

Pe LCD imi apare negru si nu este setat pentru a filma, asa ca nu stiu.