| VladDu a întrebat:

Am un nokia n73 si aud foarte incept pe cel care vorbesc.Am schimbat difuzoru cu unu nou si se aude la fel. carcasa nu este "infundata" in zona difuzorului. Care poate fi problema?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Valddu de ce nu-l duci la un service sa-l verifice?

8 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi daca si volumul l-ai dat la maxim din setari. De obicei cele mai simple solutii iti dau cel mai adesea batai de cap.

| florinmarius a răspuns:

Inainte de difuzor este un mini amplificator poate sa fie difuzorul bun s-a dus o dioda dinaintea difuzorului am patit si eu acelasi sistem e si la casca si la microfon

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Sa nu auzi tu bine... sad!

| VladDu explică:

Volumul e dat la maxim, si nu e de la setari. Daca nu as auzi la 16 bine... ce sa zic pe la 40 (daca o sa traiesc atat). Ma gandesc sa nu fie de la soft; am sa incerc sa-l actualizez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal...am aceeasi problmea... e greu de schimbat dioda? cat ar costa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aruncal la gunoicryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este boala lor dupa o cazatura nu se mai aude bine
am 2 astfel de telefoane si au aceeasi problema

mi-au scapat pe jos si gata
le-am desfacut sa le misc casca sa vad daca nu face contact cum trebuie si nimic
trebuie dus la doctor(services) neaparat dar nu stiu exact cat ar costa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A intrat mata in el dul la germanos