| Mikasa a întrebat:

Am un program avast, dar de fiecare data cand incerc sa downloadez ceva oricat de mic imi spune ca e un sie periculos si nu ma lasa sa-l downloadez.Inainte nu facea asa. Ce as putea face?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Supps a răspuns:

Pentru ca tu descarci numai malware sau adware, de aceea blocheaza descarcarea, incearca sa-l readuci la setarile din fabrica, sau sa il dezinstalezi si apoi sa-l reinstalezi, poate intr-adevar ai modificat ceva setari si acum blocheaza tot ce are un mic potential daunator pentru sistemul tau. Nu il dezactiva daca nu stii ce faci. Daca vrei sa rulezi un executabil cu avast-ul dezactivat, atunci iti recomand sa-l rulezi in Sandboxie.