| Karbula_Iosif_1962 a întrebat:

AM un redresor ULTIMATE SPEED de 5 ani si a functionat inreprosabil acuma am conectato la baterie si dupa comutare se aprinde ledul de incarcare intermitent in rest nu se aprinde celalalte daca mai apas se aprinde la 6 volti si ledul ful este oare redresorul de vina sau bateria sa scurtcircuitat mentionez ca am uitat luminile aprise la masina de dupa masa pina a doua zi dimineata

1 răspuns:
| mihaiion2 a răspuns:

Bateria este foarte descarcata; se aprinde ledul intermitent deoarece se incepe incarcarea cu pulsuri si de la o anumita stare incepe incarcare continua.