| Ben1234 a întrebat:

Am un router HUAWEI CPE 3 (WI-FI AC1300) l-am instalat dar nu imi merge, am facut cum zice in manualul lui sa introduci cartela in router si ar trebui sa functioneze, dar la mine nu functioneaza. L-am si configurat pe site (HUAWEI) si tot nu merge. Care ar putea fi problema?
Multumesc!
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Hmm... daca vorbesti de card SIM, routerele nu suporta decat anumite feluri de SIM-uri, de exemplu 2G si 3G, dar nu 4G si 5G.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Dupa cate vad, accepta doar nanoSIM 4G (LTE).

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Si bineinteles trebuie sa ai acoperire de la provider, de ex. Digi nu functioneaza in Olanda.

| Ben1234 explică (pentru doctorandus):

Eu am la Orange. Aveti vreo solutie cum sa il fac sa functioneze?
Multumesc!

| doctorandus a răspuns (pentru Ben1234):

Lampa GSM alba: are conexiune.

Lampa GSM rosie: n-are conexiune.

| Ben1234 explică (pentru doctorandus):

Și cum fac sa aibă conexiune.

| doctorandus a răspuns (pentru Ben1234):

Poate n-ai semnal, n-ai roaming, sau routerul nu recunoaste SIM-ul.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat