| idanna a întrebat:

Am un site de retete si vreau ca gospodinele sa imi posteze retete proprii sau poze cu mancare facute de ele. Ce plugin sau program trebuie sa folosesc pentru asa ceva? (mai ales pentru postarea de poze)?

Răspuns Câştigător
| baba a răspuns:

Mina, spui că ai deja un site. Păi depinde ce CMS foloseşti, fiindcă fiecare CMS e compatibil cu pluginuri şi module diferite.
Dă-mi te rog link spre site-ul tău sau spune-mi tu ce CMS foloseşti şi te pot redirecţiona spre pluginuri compatibile (dacă există).
Pentru Joomla, Wordpress şi Drupal sunt 100% sigură că există. Acum sper să nu foloseşti o altă platformă mai puţin cunoscută.

3 răspunsuri:
| guralivul a răspuns:

Parca stiu ca http://photobucket.com/ au un script pentru asa ceva. Uploadezi pe site-ul lor si apare imaginea pe site-ul tau;) daca nu pe photobucket atunci incearca pe site-uri asemanatoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate modifica un script de blog - wordpress pentru a face fiecare reteta un post... sau sa iei o parte din scriptul de la joomla sa o modifici in asa fel incat sa se potriveasca cu clasele din cms0ulk tau

| Mishoo a răspuns:

Trebuie sa cauti niste scripturi pentru "add text". un site bun pe care poti cauta este http://sourceforge.net. mai ai nevoie sa stii si putina programare (dar daca zici ca ai site, si nu blog, atunci inseamna ca stii :p)