| cosmingcc a întrebat:

Am un site si e gata, promite a fi destul de vizionat, am avut o idee destul de buna in ceea ce priveste continutul, problema e ca domeniul si hostul nu sunt platite, le am gratis, se poate sa pun reclame pe site si sa imi revina mie banii in urma lor sau revin site'ului de hosting?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Cosmine, asculta la mine, ca aproape lucrez in domeniu: daca acel host pe care ai site-ul iti ofera posibilitatea practica sa pui reclame, atunci poti pune linistit. Cand zic asta ma refer sa te lase sa modifici codul in asa fel incat sa poti insera reclamele alea. Daca nu voiau sa le pui, crede-ma ca nu puteai sa le pui. Ilegal nu e, cu siguranta, daniela ca expert TPU s-a bagat in seama in 5 cuvinte.

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, poti face ce vrei tu cu site-ul, inclusiv sa pui reclame.

| Parintele a răspuns:

Depinde de termenii si conditiile de folosire a pachetului de hosting. Insa asa cum a spus si Abh daca ai posibilitatea sa pui reclame sigur ai si dreptul. Insa este recomandat sa cumperi un domeniu si sa ai un host cu plata ca sa pari mai serios si sa beneficiezi de mai bulte avantaja cum ar fi acces la baza de date cPanel, FTP.etc.

daniela
| daniela a răspuns:

Legal din cate stiu nu.

| Sara a răspuns:

Nici cum!

| cosmingcc explică:

Trei pareri diferite tongue eu ce sa inteleg, o sa'mi fac cont la google adsence, poate mai aflu cate ceva. sad

| tudy_5862 a răspuns:

Cont la adsense poti sa iti faci si sa iti pui si reclame. Ca sa te asiguri, vezi termenii si conditiile de acolo.
De obicei la site-urile de hosting gratis pun ei reclame pe site-ul tau asa ca nu prea se va merita... Parerea mea, si in plus la fi supra-incarcat site-ul de reclama iar lumea va pleca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de rating. Daca ai vizitatori (utilizatori) multi, atunci vei primi oferte pentru publicitate, iar odata cu ele vin si banii. Nu cred ca vrei sa faci reclama mocca. Succes!

| dani9354 a răspuns:

Poti sa pui reclame dar bani iti vor veni doar daca cei care au vizionat situl tau cumpara produse carora tu le faci reclama, este fff nasoala treaba dar sa stii un lucru ca pentru a pune reclame tu trebuie sa platesti in fiecare luna o taxa.Deci sfatul meu daca nu ai utilizatori lasate de meserie happyMultumesc!

| gamerclau a răspuns:

Salutare.Incercati si un joc online din care puteti castiga si ceva bani. VirtConomics este un simulator al unei economii reale, ce poate fi accesat cu orice browser. Nu necesita instalarea unor programe aditionale pe calculatorul dvs. pentru a putea fi jucat. La inregistrare, jucatorii devin antreprenori, putand sa planifice intalniri de afaceri, sa se angajeze la diferite companii, sa-si deschida propriile companii, castigand bani virtuali, ce vor putea fi transformati in bani reali. Inregistrarea este absolut GRATUITA! http://www.virtconomics.com/recruit/emgzlhmwv0ukbsceckl9