| anonim_4396 a întrebat:

Am un Smart TV marca NEI. Toate aplicațiile funcționează, mai puțin browser-ul. Când intru in browser apare următorul mesaj: "Sorry, server got some problems, please try again later".

Am făcut resetarea din fabrica, am verificat daca actualizările sunt la zi, conexiunea la internet este buna.
Care poate fi problema și cum o rezolv?

2 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Smart TV-ul tău are magazin de aplicații? Încearcă să instalezi un alt browser, sau dă sideload unui browser. Verifică dacă data și ora sunt puse corect.

| anonim_4396 explică (pentru literallythesamebruh):

Are niste aplicații preinstalate, dar nu văd și obțiunea de a descărca altele noi.
Am setat data și ora corecta, dar browser-ul tot nu funcționează.