| Oproo a întrebat:

Am un sony ericson si mi-se stinge dupa cel aprind si se aprinde singur inapoi dupaceea iar se aprinde si tot asa straight face ce ar avea? pot sa-l fac singur? tebuie sa-l duc la reparati? merita sa-l duc la reparati sau costa prea mult? (sony ericson w200i) cum i-as putea schimba softu? la nokia stiu dar la sony nu straight face

6 răspunsuri:
| cartman a răspuns:

Ti-l resofteaza cu 20 lei. acum sa nu fie si altceva, telul este destul de ieftin si nu prea merita investit in el.

| KungFuBoy a răspuns:

Salut,cred ca este de la soft uite aici un tutorial cum sa schimbi softul la Sony Ericsson:http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=216967&hl=k750i.Eu zic totusi (daca il ai in garantie) sa il duci la service si chiar daca nu il ai in garantie pentru ca daca nu te pricepi nu stii ce poate iesi.Salut sper ca te-am ajutat.

| pitbull60 a răspuns:

Salut! din ceea ce spui tu acolo, se pare ca telefonului i s-a dus softul! daca ar fi sa il duci la un service ti-ar lua undeva la 60-70lei asta in conditiile in care nu vrei sa te bagi tu. Oricum mare filozofie nu e avand in vedere ca exista n tutoriale care iti spun cum sa faci chestia asta.

| BMW200 a răspuns:

La service GSM

| Oproo explică:

I-am dat repede cand s-a aprins revenire la setarile din fabrica si acum merge! multumesc oricumwinking

| MoSHu_5275 a răspuns:

Dupa tot ce ai spus ia-ti altul big grin