| KooSs a întrebat:

Am un stick de 2gb la care de o saptamana imi apare ca e,, write protection,, si nu pot sa-l formatez sau sa pun ceva pe el. Cum scot acest,, write protection,,? am downloadad si programe de formatat sticku dar nimic.

6 răspunsuri:
| Petrica44 a răspuns:

Buna! Il reformatezi. e foarte simplu...
in my computer faci click dreapta pe iconul stick-ului (de regula removable disk) si dai format. in mod normal alegi fat32. daca vrei sa faci un usb bootable poti alege fat.Bafta!
Ori are pe el un buton mic, intr-o parte, care trebuie sa-i schimbi pozitia(in sus, sau in jos)

| dannyel86 a răspuns:

Exista un program "Usb format" pe care eu l-am incercat atunci cand aceeasi notificare imi aparea si, aparent, nu era o solutie de a pune stickul din nou in functiune.
Cauta versiunea cea mai noua, pentru ca cele vechi nu functioneaza.
Bafta!

| Ekcstsy a răspuns:

Vezi sa nu ai buton de inchidere pe el. eu asa am patit cu un stic avea un fel de switch cu 2 lacate unul deschis unul inchis. Sau daca nu da-i un quick format

| KooSs explică:

Nu merge nici formatat si nici de la butonul de pe o parte.imi spune doar k e write protection orice as facesad.

| Shtrumpf_PitiCot_1994 a răspuns:

1. Shutdown computer sau laptop 2. Introduceți USB Memory Stick în dumneavoastră laptop sau calculator 3. Porniți laptop și apoi începe imediat apăsând (F8), apoi tasta Ecran avansat de monitorizare Opțiuni de încărcare va veni sus 4. Selectați Safe Mode cu Command Prompt 5. După încărcarea fișierelor, dacă dumneavoastră USB Memory Stick literă de unitate este de (G), de exemplu, scrie apoi ca 6. C: \ windows \ system32> G: introduceți și apăsați 7. G: \> Format G: introduceți și apăsați 8. Dacă te întreb (D / N), apoi apăsați (Y) și apăsați enter 9. Acum, un format complet, care va începe elimina protecția la scriere de pe Memory Stick USB. Notă: Înainte de a scoate USB din computer, scoateți întotdeauna în condiții de siguranță de a intra în calculatorul meu la, apoi faceți clic dreapta pe USB și faceți clic pe scoatere.
P.S. nu imi trebuie funda!

| Shtrumpf_PitiCot_1994 a răspuns:

1. Shutdown computer sau laptop 2. Introduceți USB Memory Stick în dumneavoastră laptop sau calculator 3. Porniți laptop și apoi începe imediat apăsând (F8), apoi tasta Ecran avansat de monitorizare Opțiuni de încărcare va veni sus 4. Selectați Safe Mode cu Command Prompt 5. După încărcarea fișierelor, dacă dumneavoastră USB Memory Stick literă de unitate este de (G), de exemplu, scrie apoi ca 6. C: \ windows \ system32> G: introduceți și apăsați 7. G: \> Format G: introduceți și apăsați 8. Dacă te întreb (D / N), apoi apăsați (Y) și apăsați enter 9. Acum, un format complet, care va începe elimina protecția la scriere de pe Memory Stick USB. Notă: Înainte de a scoate USB din computer, scoateți întotdeauna în condiții de siguranță de a intra în calculatorul meu la, apoi faceți clic dreapta pe USB și faceți clic pe scoatere.
p.s. nu-mi trebuie funda!