| chocolatta a întrebat:

Am un stick de 8 Gb si l~am convertit cu un program sa fie de 2 Gb, iar restul spatiului nu mai e valabil. Programul respectiv era pe stick iar dupa formatare s~a pierdut...
Acum imi doresc a il maresc la loc si nu mai stiu cum, nu mai am acel program cu pictograma albastra si nici pe google nu il gasesc de nici o culoare (Nici nu stiu cum se numea). Vreau sa ii folosesc intreaga capacitate de stocare, exista programe de modificare a memoriei flash? DAU ACEA NEINSEMNATA FUNDA (pentru mine) celui care imi gaseste solutia.

4 răspunsuri:
| PoWeRDoG a răspuns:

De ce ai face aceasta tampenie sa reduci spatiul stikului laughing?

| tomthecat a răspuns:

Nu cumva ştii vreun software pentru MĂRIREA spaţiului (capacităţii) stick-ului?!? Asta m-ar fi interesat pe mine. happy

N-am auzit în viaţa mea pe cineva care n-are nevoie de spaţiu şi recurge la manevre prin care urmăreşte reducerea capacităţii stick-ului. Cred că eşti un caz unic în istoria omenirii...

| al3xander a răspuns:

Ce marca/model este stick-ul?

| chocolatta explică:

Cred că nu aţi citit întrebarea cum trebuie! Am zis că am nevoie să îl readuc la capacitatea totală! Nu mă aşteptam să existe enigme ca voi care să mă întrebe de ce L-am micşorat! L-am micşorat în trecut pentru a îl face bootabil cu win xp! Şi dacă era mai mare nu îl recunoştea programul respectiv! trebuia să fie de 2 gb exact pentru programul respectiv! Cât de detaliat să spun!? Mă confundaţi cu cocalarii de pe TPU cumva? Stick-ul e de 8 gb şi acum windows îl vede de 2.