| reky a întrebat:

Am un stick de la vodafone.am internet adica si nu prea imi merge.as putea sa ii dau o viteza mai mare?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu merge sa maresti viteza! Nu merge sa maresti nici daca vorbesti cu providerul Vodafone! N-au ce sa faca, atat pot ele! Eu era sa sparg un laptop de la o cheita din-asta de nervi! Daca ai laptop si il folosesti in casa ia-ti un router wirelles si ai terminat cu cablurile, ai wirelles in toata casa si foloseste cheita doar in cazuri extreme pe teren! Bafta!

2 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Ati cauti un prelungitor de usb de 1, 5 metri si al tii cat mai aproape de fereastra pentru a avea un semnal cat mai bun.Varianta nu este valabila daca ai depasit traficul alocat abonamentului tau 2/4/8Gb! Sau mai poti construi asa ceva din carton ( http://www.karlosp.net/blog/wp-content/uploads/2008/07/windsurfer.jpg ) Daca nu stii la ce foloseste uite aici http://www.youtube.com/watch?v=YwW26jNWAQE, pare o banalitate dar chiar imi functioneaza jucaria(eu o am si chiar o folosesc)! Succes!

| Bisquit_3690 a răspuns:

Depinde de zona in care stai si de ce acoperire ai. Te sfatuiesc sa suni la relatii cu clientii si sa discuti cu cei de acolo. Ei te pot lamuri mai bine si iti pot oferi alternative.