| Tana_3274 a întrebat:

Am un telefon allview tvdual sim si as vrea sa imi pun parola la el si am gasit la setari blocare telefon dar imi cere introduceti parola si cand bag parola pe care vreau sa o am zis parola gresit, si am mai gasit intr-un loc unde trebuie sa bag la schimbare parola adr imi cere o parola pe care eu nu o stiu oare care trebuie sa fie o am in carea de telefon sau nu pleas ajutati`ma big grin

Răspuns Câştigător
| mklu a răspuns:

Nu trebuie sa bagi prima oara parola pe care o vrei tu, ci parola[ codul de siguranta] initial, cel din fabrica. Daca ai cumparat tel nou manualul de utilizare iti va fi de ajutor pentru a afla parola. De obicei este formata din 5 cifre. 12345, 00000. Daca ai cumparat tel de la altcineva si a modificat codul[parola] de la setarile de siguranta mai mult ca sigur va trebui sa te duci la un service gsm pentru a ti rezolva problema, dar din pacate pentru Allview multe nu au soft uri.