| QiCKaaTc a întrebat:

Am un telefon Nokia 6070, si vreau sa citesc un MMS de la un prieten din strainatate. Am accesat *100# si am incercat sa activez optinea, dar n-am mai primit mesajul.
Mi-am facut un cont, am incercat sa pun setarile, dar n-am gasit modelul telefonului...

Cum pot citi acel MMS?

1 răspuns:
| moldovianu a răspuns:

Sa o luam cu inceputul,daca a iprimit MMS-ul si nu aveai setari facute, ai primit un mesaj de la operator cu un cod, cu mca ti la stocat pe site la ei si il poti vedea, descarca daca intri pe sectiunea respectiva si bagi codul.
Daca ti-ai activat MMS-ul si facut setarile, acel prieten trebuie sa itit trimita din nou acel MMS.