| osti a întrebat:

Am un telefon pe care sora mea l-a luat in baie sa asculte muzica, oricum faza este ca l-a uitat acolo vreo 2 zile si a intrat apa prin el. Mi se aprinde si se stinge intr-una, stiti ce as putea sa-i fac? re-softarea nu a tinut.

Răspuns Câştigător
| remusbb a răspuns:

Urmatoarele am auzit si eu :

1. ii scoti bateria cartela cardul etc
2.il pui in congelator vreo 2 zile
3. daca e soare pune-l pe balcon sau pe acoperis si asteapta sa se dezghete
4. daca nu merge scate-i carcasa si freaca circuitele cu spirt
5. daca tot nu merge usucal cu fionul
6. daca tot nu mai vrea sa mearga busestel de pamant pana merge

bftwinking

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca a intrat apa in el, telefonul nu se mai poate folosi.

| virusake a răspuns:

Scoate-i bateria, cardul, simul si ce se mai poate desface si pune-l pe calorifer minim 24 de ore. La mine a functionat. big grin Dar imediat dupa ce a scapat in apa tongue