| anonim_4396 a întrebat:

AM un telefon samsung HSG800 pe sina si ma enerveaza ca nu se mai aprinde si nu se mai incarca...Stitzi sa-mi spuneti dc?

4 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Incearca alt incarcatot sau o alta baterie.

| aleksy a răspuns:

S-ar putea sa fie banda de vina

| Cσσкiє a răspuns:

Poate trebuie să cumperi o baterie nouă. Oricum, pentru siguranţă du - l la un service din oraşul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa exact ce-ti spun, in prima faza incearca incarcatorul tau la alt telefon si daca incarcarca e ok, a-2-a incearca in telefonul tau alta baterie identica de pa alt telefon daca porneste (macar vibratie ) si nu afiseaza nimic pe ecran atunci este de vina ori folia de la display ori folia de la display la placa de baza! daca pui daca iti porneste cu alta baterie si merge perfect du-te la service si spune-i sa iti dea un soc la baterie ( gratis sau 5-10 lei ), deoarece ti-sa descarcat sub limita si nu se mai incarca cu un incarcator normal.