| untu a întrebat:

Am un televizor LED SMART TV marca HISENSE FHDdar am observat pe partea de jos sunt niște pete negre parca ar fi întrat acolo niște musculite și as vrea sa știu cum pot rezolva ca să dispară micii pete negre? Rog seriozitate și sa răspundă cei care au avut asa ceva și cum s-a rezolvat dar pot sa răspundă și meseriașii care se pricep la depanare tv! Va muktumesc frumos!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Acele pete pot fi praf (sau alta murdarie) depus pe ecran sau probleme la sistemul de afisaj.
Murdaria se poate sterge foarte atent cu o batista umeda (de sters ochelarii), cu apasare usoara pe ecran.
Daca punctele au amplasare regulata (si nu se pot sterge), sunt prea deranjante, atunci trebuie consultat de un depanator TV (posibil ca ecranul sa fie defect).