| OnutAlin a întrebat:

Am un webcam model: Creative labs inc vf-0050
si pe site-ul oficial nu este driver pentru Windows 7,
as putea gasi un Driver universal ceva?

9 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Incearca cu drivaru de vista! sau dai click 2 mouse /proprieties/Compatibility/ si setezi win 7 dai aply si ok si incerci sa instalezi drivaru

| OnutAlin explică (pentru itsoft):

Imi poti pune un link aici cu acel driver? ca nu dau de el

| skama18 a răspuns:

Nu ai nevoie de driver, binenteles daca ai un sistem de operare bun

| nutepriveste21 a răspuns:

Sigur ca ai nevoie de driver iar daca el nu exista pe site-ul oficial si nu-l gasesti nici cu o cautare amanuntita pe google, atunci el nu exista si e destul de probabil sa nu-l gaseasca nici softul special de detectare.Aceiasi problema mi s-a intamplat si mie si dupa ce am dat detectare cu programe gen driver pack solution, driver doctor, etc fara nici un rezultat am apelat la varianta de instalare a driverului pentru windows xp care desi am fost avertizat ca nu e in regula, totusi functioneaza.

| OnutAlin explică (pentru nutepriveste21):

Ahaaaaaaaaa o sa incerc si eu sa vad daca merge big grin

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Iti recomand sa iti instalezi un soft gen driver detective si sa conectezi webu', pornesti soft si acesta va incepe sa caute driverele necesare si ai posibilitatea sa descarci acele drivere si sa le instalezi. Sper ca am fost de folos.

| OnutAlin explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Ai fost de folos corect si multumesc dar de unde sa iau un soft sami gaseasca driver pentru web?

| OnutAlin explică:

Nu am gasit nici-o rezolvare la tot ce ati lasat scris voi straight face