| CostinxD a întrebat:

Am un windows xp home edition sp2 licentiat, dar l-am cumparat in Germania si acum cand instalez windowsul imi da totul in germana. Nu stiti vreo modalitate sa schimb in engleza sau romana?
Am incercat sa pun romana, dar cand dau sa instalez nu ma lasa pentru ca zice " Limba romana se instaleaza doar pe un sistem de operare cu limba engleza"

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Sistemul de operare pe care vrei sa-l instalezi este tot in germana?

| horia2012 a răspuns:

Mesajul e corect. Limba nativa in care se instaleaza sistemul e germana. Procedeaza ca aici:
http://jekkilekki.wordpress.com/......indows-xp/
(exemplul este din Koreana in engleza, dar acelasi lucru.La tine va fi germana-engleza. Lucreaza cu atentie ca accesezi registrii Windows.)
SP3 de aici:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24

| fabitzu a răspuns:

Incearca sa-l duci la un service de calculatoare sa puna ei windows-ul lor(costa cam 50 de lei) si pe ista incearca sa-l vinzi daca vrei.

| fabitzu a răspuns:

Sau incearca sa ei un windows de pe net