| catalinmobil a întrebat:

Am vazut ca pe youtube cand vreau sa pun un video pe youtube im zice,, Activaţi videoclipurile dvs. pentru generare de bani şi sporiţi-vă publicul.
Deveniţi Partener YouTube chiar astăzi!,,
eu voi primi bani dar eu va trebui sa dau prima data? adica daca imi fac cont si toate cele nu ma costa nimic?

2 răspunsuri:
| VladyV a răspuns:

Ca sa faci bani din youtube nu trebuie sa platesti nimic.Iti va trebui un cont de AdSense si generarea de bani youtube activata.Adsense prin youtube va trebui sa dai cardul tau de credite unde locuiesti mail etc.

| Anddii a răspuns:

Salut.In Romania nu se plateste deloc bine. primesti chiar foarte putin. nu vei primi din prima oara. va trebui sa ai multe vizionari si multi abonati.Monetizarea, despre cea care vorbim acum, cum am mai spus, nu te plateste deloc bine, aproape deloc in Romania.DAR. exista parteneriate gen TGN sau alte retele care te vor ajuta dar ai nevoie de multe vizionari, si toate cele.Deci nu vei primi aproape deloc la monetizare si niciun caz din primahappy.P.S.: Contul nu costa
Sper ca ti-am fost de ajutor, si eu sunt youtuber, daca vrei sa iti explic mai multe, add skype : lamasanu.andrei ( spune-mi cine esti, adica de pe TPU, catalinmobil). Funda?:3