| ed23tm a întrebat:

Am vazut la bloc un pusti care a deschis interfonul cu un cod.
Ce este acel cod?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Pai depinde de interfon, sunt mai multe tipuri. La unele interfoane merge codul 12345, 12369, *002580 sau, tipul de interfon mai vechi, are butoanele mici, cu leduri verzui, si marginile de la butoane sunt de metal, au o mica gaurica unde daca bagi ceva care sa curenteze usor (chestia aia care aprinde gazul de la bricheta) poti reseta codul.

9 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Codul interfonului... in loc de cheie sau cartela, sunt unele interfoane cu cod!

| IuliaAlexandra123 a răspuns:

Acel cod e un cod universal el este *001501 el merge la orice fel de interfon cu cod.

| GaByTheDraGOn a răspuns:

Nu merge le toate intefoanele...se tine apasat x si se deschide usahappyeu asa am deschis usa la un blochappydar nu la toate... tine apasat x si ti se deschide

| ciorcica a răspuns:

La mine este F4 nr apartament si pass 1234

| Petrică_Cristyan_1992 a răspuns:

Codul este il loc de tag sau cartela depinde de interfon! Vrei sa furi ceva din bloc?

| Petrică_Cristyan_1992 a răspuns:

Salut! Daca vrei cumva sa intri in bloc fara tag sau cartela de interfon codul il stie doar seful de scara si e diferit de la o scara la alta sau bloc la altul! In cazul in care te intrebi la tagurile universale de ce merg la mai multe blocuri pentru ca cel care a montat interfonul a pus un cod pe tag si a setat anumite blocuri care sunt montate de el! La unele blocuri care nu sunt montate de el nu o sa iti mearga! Nici nu ar fi corect sa iti mearga la tot orasul!

| BafAdy a răspuns:

| Deeadeeadeutza a răspuns:

La mine codul este *009999