| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut pe unul pe un site care avea un tv fara cablu bagat la priza si in functiune,.e posibil asa ceva? Omul explica ca a pus in tv nu stiu ce receptor de transformare a semnalului wifi ca sa aiba curent tv-ul. WTF?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

L-am vazut! Se pare ca ori este un mare inventator, ori este fake! Acum abia se vorbeste ca Samsung ar fi facut asta: https://specialarad.ro/......-wireless/

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Individul ala ( agnostic149) are glume in program. Da raspunsuri de om fara gandire. Eu l-am blocat. Se poate face asta daca ai o antena de satelit dar nu merge prin WiFi ci tot prin cablu dar este personal si nu trebuie sa te abonezi. Din pacate sunt prea putine canale romanesti si cele straine nu sunt traduse: http://bit.ly/2NyAh28

| mudokins78 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu la asta ma refeream (cablu tv oricum am gratis)
uite aici imaginile cu persoana care a facut un tv sa functioneze cu curent extras din semnalul wifi
http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=2129831

| Salontanul a răspuns (pentru mudokins78):

Link-ul nu duce decat catre pagina yourfilelink. Nu vad nimic.

| mudokins78 a răspuns (pentru Salontanul):

E un filmulet mic de descarcat, ..acolo vezi tot! mersi!

| Salontanul a răspuns (pentru mudokins78):

Vezi ca ti-am raspuns. Am corectat ulterior raspunsul.

| Daniel323 a răspuns:

Asa am si eu la toate electrocasnicele. Este un fel de wireless mai evoluat. Costa ceva investitia dar in doi ani se amortizeaza.
A fost mai greu cu wireless-ul la masina de spalat ca nu incalzea apa bine si am pus unul mai gros.

| Bizon95 a răspuns (pentru Daniel323):

1. te rog frumos da-mi un link, mor de curiozitate sa vad si eu... nota benne, vreau link la produsele care transfera curentul fara fir, nu la teorie pe wikepedia cu Tesla si alte din astea
2. ce anume se amortizeaza la investitie? ca nu inteleg
3. cei care locuiesc sub cablurile de inalta tensiune fac, cancer, tie nu iti e frica de acelasi lucru? practic trebuie sa generezi niste campuri electromagnetice destul de puternice ca sa ai curent wireless, insa doar imi dau cu presupusul, daca imi dai link o sa ma uit mai binewinking

multumesc!