| onderest a întrebat:

Am windows 7 si de fiecare data cind ma cert cu fratele meu pune pw cum pot sa scot daca nu o stiu nu din BIOS nu umblu acolo

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Se poate, folosind o distribuție Linux.Nu are nici o legatură cu bios-ul(asta în cazul în care nu a parolat hard disc-ul).
Cea mai comodă variantă este să scrii o distribuție linux pe nun cd și apoi să butezi de pe el în mod live.
Apoi montează c: și navigează în:
Windows/System 32
Aici localizează fișierul SAM
Deschide-l și editeazăl
Salvează setările.
Sau este tot o distribuție de Linux ce face asta dar trebuie să știi comenzi de terminal, si are o acutratețe mult mai bună:
http://trinityhome.org/Home/index.php?wpid=42&front_id=12
Trinity rescue Kit îi spuine, și din comoditateți-am postat acest link.Și eu îl folosesc în situații de password recovery.
Succes

| onderest explică (pentru DeyCj):

Lupulsinguratic da-mi add pe skipe gussboss

| DeyCj a răspuns (pentru onderest):

Nu prea foloosesc skype, dar dacă nu poți folosi messnger-ul poți folosi ebuddy să îmi dai add la:
depanare.calculatoare2012@yahoo.ro și te voi ruga să îmi spui ID-ul de TPU când intrii prima dată, asta ca să nu riști să te blochez și raportez.
Mulțumesc