| RalukAdda a întrebat:

Am windows 7 si imi merge foarte foarte greu calculatorul si nici nu imi este activat... as vrea sa imi instalez windows xp dar online gratis. nu stiti vreun site? si sa-mi dati si niste instructiuni? va rog! dau funda

Răspuns Câştigător
| 4ndr33y a răspuns:

Un sistem de operare nu se poate instala online. Sistemul de operare se downloadeaza si se scrie pe un CD/DVD dupa care se instaleaza.

4 răspunsuri:
| Pustiu_Stefy_1997 a răspuns:

Mai bine chemi pe cineva sa te ajute...

| RalukAdda explică:

Si cum il bag pe cd? raspuns=funda

| 4ndr33y a răspuns (pentru RalukAdda):

Pai daca ai facut rost de imaginea cd/dvd-ului a sistemului dorit, bagi un CD blank in unitate si cu un program de scris ( Ashampoo burning studio 6 ) Dai burn image si te duci la fisierul descarcat care ar trebui sa fie cu extensia.iso Dar daca reusesti sa il faci pe disc, nu-ti recomand sa te apuci ingura sa-l instalezi ca nu vei reusi.

| RalukAdda explică:

As chema dar toti sunt plecati in vacante toti pe care ii stiu...