| fourteenapril94 a întrebat:

Am windows xp, iar Movie Maker-ul merge foarte lent si se mai si blocheaza, de schimbat alt windows nu vreau. Sa-l sterg pe actualul si sa pun altul? Ce sa fac? Sau spuneti-mi un program in genul asta.

Răspuns Câştigător
| GroparuVesel a răspuns:

ProShow (Gold sau nu) este mult mai folositor, mai simplu de folosit si are mult mai multe efecte.

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Nu cumva e calculatorul slab? Unele programe merg lent pe sisteme slabe, mai ales editare foto/video.
Incearca sa inchizi celelalte programe cand lucrezi in movie maker, raman toate resursele pentru el.
Bafta

| fourteenapril94 explică (pentru CataC):

Nu e calculatorul slab. Merge foarte bine pe 7 Ultimate si la Windows xp nu merge Movie Maker atat de bine, dar eu nu vreau sa am windows 7 ca mi se incarca foarte repede discul C nu inteleg de ce ca la windows xp nu e incarcat mai deloc... In fine. Cand incarc un video merge foarte bine dar dupa acel adaug in "timeline" si-i dau play ori nu merge imaginea si doar se aude si dupa porneste si imaginea dar foarte greu.

| Alexutzu1996 a răspuns:

No buna... Ai incercat sa FOrmatezi PC poate ai virusi care ii afecteaza lui mersul eu am 7 merge binisor, inainte am avut vista mergea greu, foarte greu i-am dat format si dupa a mers fain, Sper ca te-am ajutat!