| anonima10 a întrebat:

Am Winows Vista si am inchis bara laterala unde apare vremea, calendar, etc. Unde dau sa apara din nou?

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

Acea bara se numeste windows sidebar si o gasesti la :MENIU START(CELE 4 FERESTRE COLORATE)-ALL PROGRAMS-ACCESORII-WINDOWS SIDEBAR.tot de acolo poti personaliza acea bara(ce sa apara si ce sa nu apara pe desktop)sper ca te-am ajutat.toptusi nu-ti sugerez sa activezi sidebarul, deoarece consuma foarte multe resurse si, la cum e vista de lent, o sa mearga si mai lent.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intra prin Start(sau My Computer)/Control Panel/Taskbar and Start Menu si se deschde o fereastra Taskbar and Start Manu Properties unde dai clic pe Customize si apoi de la Current Items dai clic pe ce vrei sa-ti afiseze si apoi din partea dreapta selectezi optiunea Always show si dai OK. Succes!

| hiphopbeatz a răspuns:

Scrie in search-ul de jos:windows sidebar.

pace!

Răspuns utilizator avertizat