| IonutPetre12 a întrebat:

Are ceva daca tin o boxa mare pe picior afara? Nu ninge, nu ploua pe ea, dar e pusa doar sub un acoperis si tot e frig.As putea sa o tin in casa dar imi e sa nu fie caldura prea mare, aburi etc.Sa o tin afara in frig sau in casa?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poti sa o tii afara fara probleme. Important este sa nu sa nu intre si praf in ea sau alte corpuri straine cu picioruse care ti-ar strica membrana.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu are componente electrolitice in el, atunci se poate tine boxa si afara, dar e la fel de riscant ca inauntru.
Cel mai bine este sa fie depozitat intr-o incapere unde nu prea se face incalzire, dar temperatura sa nu coboare sub +5 grade Celsius, ferit de praf si umezeala.
Impotriva prafului, se poate acoperi cu un material textil, dar nu cu folie nylon (sub care se poate aurisi).

| baru a răspuns:

La rece merge. Ai grija de membrana. Se poate depozita foarte bine daca invelesti boxa in iarba de mare. Daca nu matasea broastei.

| apopa2024 a răspuns:

S.C.HOLBAN ROOF S.R.L specializata in lucrari pentru acoperisuri executa cu profesionalism si garantie la cele mai mici preturi lucrari de Montaj Tigla Metalica. Pentru mai multe detalii accesati site ul nostru https://acoperisuripremium.eu/