PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Are cineva descarcat si dovedit functional un "track id", cu care sa pot identifica audio, o melodie mai veche - nu stiu nici titlul, nici interpretul! - de pe o caseta audio?!

Daca da, rog linkul! Multumesc!

3 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Cum ti-a recomandat si @AdiSR, itunatic merge chiar binisor(adica mie mi-a identificat melodiile cu care l-am testat) si poate ai si tu noroc sa gasesti melodia, daca nu inregistreaza melodia si incarc-o pe un site, poate o recunoastem.Asta daca ai posibilitatea sa o inregistrezi.

| AdiSR a răspuns:

Uite un mesaj care mi l-a trimis o persoana de pe site:ta programul cela care ziceai tu ca nu exista :p :D
http://www.panalu.net/2010/07/identifica-titlul-si-autorul-melodiilor.html

Eu unul nu l-am încercat încă.
Succes!

| Delia a răspuns:

Eu folosesc pentru asa ceva un program pentru tel. mobil.Se numeste Shazam.Il descarci pe mobil, il instalezi si iti recunoaste orice piesa pe care o "aude". Eu sunt foarte multumita de el.Incearca-l,merita.