| RELIABLE a întrebat:

As dori citeva detalii despre compania de telecomunicatii at&t, daca am un telefon pe care scrie at& nu pot pune cartela orange sau vodafone? multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

At&t e o companie de telefonie din SUA(cred ca activeaza si prin alte tari dar nu-s sigur) asa cum e la noi Orange, Vodafone, Comsote. Ofera servicii de telefonie, net pe mobil, etc.
E la fel ca in cazul nostru, daca pe telefon scrie at&t inseamna ca-i codat in reteaua aia si merge doar pe ea, deci nu poti pune cartela Orange. Poti insa decoda telefonul, la fel cum faci cu cu telefoanele blocate in Orange, Vodafone si cosmote. Dupa decodare poti pune ce cartela vrei.
Aia care decodeaza telefoane ar trebuie sa fie in stare a-l decodeze si pe al tau, chiar daca e de la at&t.
Site-ul companiei este asta: http://www.att.com