| iReaL a întrebat:

As putea sa-mi bag Digi Tv prin cablu pentru 2 televizoare? Daca da, imi aratati niste abonamente? Si daca eu ma uit la un TV, si de exemplu, maica-mea se uita la celalt TV, merge pe amandoua acelasi post sau poat sa ma uit eu la ceva si maica-mea la altceva?

8 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da, dar inti trebuie un receiver cu doua iesiri

Elianna
| Elianna a răspuns:

Poti sa-ti pui si 100 de televizoare(acum eu exagerez un pic!). Abonamentul este doar unul.Singura cheltuiala in plus este costul cablului pentru celalalt televizor.Fiecare se poate uita independent la ce vrea fara sa fie deranjat sau influentat de ce vede celalalt!

| fif2002 a răspuns:

Poti sa iti bagi, dar pentru ca toata treaba o face decodorul, pe ambele televizoare va fi acelasi program
Alternativa ar fi sa iti iei 2 decodoare.

| BRG a răspuns:

Salut deci pentru a putea recepţiona semnal pe două televizoare î-ţi trebuiesc două receptoare de la digi, şi automat două mufe la lnb ul antenei satelit, doar în acest mod tu poţi urmării alte canale diferit de ce vede mama ta, adică să nu vedeţi pe două televizoare acelaşi canal, şi acest lucru o pot face cei de la digi tv, ei vin cu receptorul, şi o altă cartelă, şi mufele pentru lnb. Dar te c-am costă ceva bani, trebuia să fi cerut de la început două recievere.

| Nane a răspuns:

Poti cu Digi Tv Satelit, nu am auzit de cablu, ci doar de antenahappy si daca vrei sa vezi la 2 televizoare iti trebuie 2 dinalea cu cartelabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba boule merge sa vezi la cate tel vrei dar sa ai decodoare diferite. puneti intyrebari de copii. si daca vrei sa vezi abunamente iti arat la cosmote daca vrei

| iReaL explică:

Cum 2 dinalea cu cartela?

| iReaL explică:

Cum adica 2 dinalea cu cartela?