| LoveIsLove4Ever a întrebat:

As vrea sa cumpar un sistem complet de gaming si as vrea sa il ansamblez chiar eu as vrea linkuri cu piese pentru un pc ideal de gaming cu sistem de racire cu apa pentru placa video, cpu, hdd si chipset, hdd de 1tb sata si dvd writer cu suport blureay disc tot sata, o placa de baza puternica, iar placa video sa aiba iesire vga, dvi si hdmi daca se poate as vrea sa nu depasasca 3600 lei

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Si de ce ai avea nevoie de racire pe apa?
Nu vreau sa zici ca ma iau de tine, dar racirea cu apa e un moft. Mai era unul ieri, care vroia racire pe apa la gt 630.
Nu are sens asa ceva. Daca vrei racire custom, ceva pe aer e suficient.
Uite o varianta: http://bit.ly/1cMXoxg si vouhcer la pcgarage: 6WXBQPKQ
Ai un cpu puternic, octa-core, placa de baza suficient de solida cat sa iti tina si ceva oc
sursa puternica
gpu puternic, racire eficienta
Carcasa spatioasa si lata, la care daca mai vrei, poti sa mai adaugi 6 ventilatoare.
ram 1600mhz, voltaj mic, fara "tepi" ca sa nu puna probleme la instalarea cooler-ului
Restul vezi si tu. daca ai nelamuriri, mesaj sau raspunzi.

| LoveIsLove4Ever explică:

Cu sursa fara monitor ca am eu unul si periferice mouse si tastatura

Răspuns utilizator avertizat