| LoveIsLove4Ever a întrebat:

As vrea sa cumpar un sistem complet de gaming si as vrea sa il ansamblez chiar eu as vrea linkuri cu piese pentru un pc ideal de gaming cu sistem de racire cu apa pentru placa video, cpu, hdd si chipset, hdd de 1tb sata si dvd writer cu suport blureay disc tot sata, o placa de baza puternica, iar placa video sa aiba 1-2 gb as prefera un link cu un wishlist caci nu ma pricep la shopping dar ma pricep la ansamblare. sa se incadreze intr-un buget de 3000-3200 lei cu monitor care are rezolutia de 1280x1024

Răspuns Câştigător
| Hevnoraak a răspuns:

Uită-te pe asta întâi vezi dacă ţi place nu are monitor şi cooler.
Lista asta a fost făcută pentru un amic.
E foarte bună după părerea mea când voi avea bani mă tentează să mi-o cumpăr şi eu.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/701103/

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un monitor asa slab n-are rost sa ai PC de 3200 RON.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru anonim_4396):

Acum am unul de 1280x960 AOC 1619Swa si nu ma plang de el este cam mic dar cel original de 1600x1200 s-a ars

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Daca ai de gand sa-ti iei ceva calumea ( macar 1600x1200 ) va fi ok.

| Hevnoraak a răspuns:

Ţi-am trimis un mesaj privat.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Hevnoraak):

Linkul este bun dar nu pot sa ma iregistrez linkurile din emailul de cofirmare sunt rupte

| Gabi05 a răspuns:

Nu ii lua in seama pe cei de pe pagina.Habar nu au ce vorbesc.

Pe rezolutia ta 1gb la placa video deja e overkill.Da pai 2gb.
Pe monitorul tau ai nevoie de putere de peocesare.
Ai nevoie de blueray? In 2013 nu se mai folosesc
Cd-uri ci stick-uri.
Racirea pe apa e chiar proasta, racirea adevarata o faci cu mana ta.Cumperi furtune, cot, raditor etc dar costa cateva cifre.
Coolerul pe aer e suficient mai ales daca nu faci oc.
Placa de baza nu trebuie neaparat sa fie teapana daca nu faci oc.

recomand asa:
www.mediadot.ro/wishlist/32743

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Gabi05):

Si wishlistul? nu apare decat prima pagina, a redirectioneaza

| LoveIsLove4Ever explică:

Broken inseamna ca l-am copiat si spune pe softpedia page not found

| Hevnoraak a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Lel,dacă vrei postez în numele tău.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Hevnoraak):

Da daca vrei iti dau funda. buget 3000-3200 lei nu mai mult

| Hevnoraak a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Vrei să pătrezi ceva din unitate, dwd hard etc?

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Hevnoraak):

Nu pe cel vechi il las bunicii mele ca sa vorbeasca cu noi pe net o invat eu

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Hevnoraak):

Daca mai dai un link cu air cooler si un monitor 1280x1024 iti dau funda

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Hevnoraak):

O alta placa de baza asta ii trebuie

| Hevnoraak a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Uită-te pe asta întâi vezi dacă ţi place nu are monitor şi cooler.
Lista asta a fost făcută pentru un amic.
E foarte bună după părerea mea când voi avea bani mă tentează să mi-o cumpăr şi eu.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/701103/