| Stefan2111 a întrebat:

winking... As vrea sa imi cumpar un PC insa pe componente. nu prea stiu ce ar fi bun sa iau pentru. jocuri mai mult... astept parerile voastre vreau sa imi dati exemple de procesoare placi de baza etc. ca sa imi pot face o idee (Nu vreau sa fie nici foarte scump as putea sa fac rost in jur de 12 mil(vechi) ) Banuiesc ca este mai ieftin sa iti configurezi un PC pe componete decat sa iei unul nou nu? help mebig grin

5 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Poti pune placa video separat pe orice placa de baza care are slot PCIe sau PCIe2(chiar AGP daca e palca video mai veche). Cat despre procesoare, aici ai nevoie de investitie - minim Core2 Duo(nicidecum sa nu iti iei AMD). 2Gb RAM, orice placa de baza cu skt LGA 775, HDD - poti chiar 250Gb(este ieftin), PV orice producator(ATI sau nVidia, DAR NEAPARAT cu magistrala >128biti). Bafta si spor la configurat!

| costymaximus a răspuns:

Uite aici cum sa-ti configurezi un pc bun www.videotutorial.ro/? p=1268

| costymaximus a răspuns:

Da este dual chanel, dar vezi ca are placa video integrata.Toate placile care au litera g in fata numarului, au video integrat.

| Stefan2111 explică:

PS: sunt bune placile de baza de tip SK775 mai jos va las o imag... uitati-va la imag. si spuneti-mi sloturile RAM sunt de tip dual ch? http://www.emag.ro/......G31M-SR2.0

| Stefan2111 explică:

Da este dual chanel, dar vezi ca are placa video integrata.Toate placile care au litera g in fata numarului, au video integrat. DAR daca iau o placa cu video integrat inseamna cu nu mai pot sa pun o alta placa video? sau cum vine treaba ca nu prea ma stu la placile de bazathinking