| Lipsa47 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cat de bun mi-as putea construii un pc din 10 milioana {1000ron}?

Răspuns Câştigător
| mihaicrstian a răspuns:

Da, cumpara-ti carcasa cu tot cu sursa noua in jur de 1oo ron de pe unul dintre site-urile specializate citeste cu atentie parerile celorlati cumparatori dar judeca si cu mintea ta lumea e plina de cusurgii, tot noua ia-ti si placa de baza si memoria ram 4 giga ddr3, sa zicem 270ron, poti negocia un procesor ok cu 200 ron second hand de la cineva care face upgrade la fel si o placa video deci inca 200 si iti mai raman 230 ron sa te invarti de un hard de 500 Gb nou de pe siturile specializate de la persone private nu de la magazinele online ca ele inca nu au scazut inca preturile la harduri daca pui 300 ron poti sa-ti iei chiar un hard de1T.

2 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu te gandi sa iti faci un pc pentru jocuri de bani aia. E foarte mica suma. De bani aia iti poti construii un pc modest mai mult pentru multimedia si internet. Succes.

| pinkpanther395 a răspuns:

Depinde ce te intereseaza mai tare pe tine sa aiba pc-ul tau...