| alexalexalex a întrebat:

As vrea sa stiu un program care face pc-ul mai rapid

Răspuns Câştigător
| danco a răspuns:

Programele de care vorbesti tu sunt f multe si sunt mai mult sau mai putin eficiente. cere ajutorul unui prieten priceput in calculatoare, care iti va face mai intai curat in partitia sistem. poti avea spatiu putin, programe si servicii inutile active in windows, virusi si/sau malware/spyware, multe teme si efecte de windows ce incetinesc pc-ul, multe fonturi instalate, hardul fragmentat etc. spune-i prietenului tau priceput urmatoarele chestii: msconfig, hijackthis, combofix, spybot, ccleaner, superantispyware, un antivirus bun si va stii despre ce e vorba. oricum nu te astepta la rezultate miraculoase daca pc-ul tau e lent din nascare. succes.

8 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Incearca asa system mechani, tune up utilities

| Ancestralsoul a răspuns:

Cel mai bun cu efecte reale in performanta(cel putin 25%)este win xp manager, dar daca nu stii ce setari trebuiesc facute mai rau il vei strica.
http://www.yamicsoft.com/xpmanager/index.html

| bOse a răspuns:

Tuneup Utilities, bafta

| Ambassaderåd a răspuns:

Exista programul... il scrii in engleza " how do i make my computer to move faster?" dar e o buba tongue, il fortezi si cine stie cat o sa traiasca happy. nu te sfatuiesc happy

| withoutme a răspuns:

Tuneup utilities si c-cleaner

| brosu a răspuns:

Danco ţi-a dat cele mai bune informaţii, dacă vrei ceva mai rapid cumperi procesoare mai rapide, dar te costă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poti sa faci tu e sa scanezi des de virusi si sa defragmentezi partitiile tot des asa nu ai probleme.nu cred ca sunt programe 'care fac pc-ul mai rapid'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru un pc mai rapid :
1.Sa nu iti bagi totate prostile in el si sa ai antivirus
2. Ori sa il faci mai preformant
3. Sa iti cumperi unu de noua generatie sau ceva apropiat de el big grin