| Mihai_Edi_1994 a întrebat:

Aseara stateam la pc si dintr odata mi s-a inchis monitorul,pc ul continua sa mearga dar monitorul era stins,si beculetul lui la fel, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Vezi daca sunt bagate alea bine pe acolo daca nu merge nici asa fugi cu el la un magazin care se ocupa de repararea lui si vezi sa-l verifice ei. Sau cumperi unul nou ca nu e asa scump cu 450-600 lei cu garantie e perfect. Daca il poti lua in 6 rate fara dobanda e si mai bine

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca "beculetul" este stins, atunci monitorul este oprit (din buton) sau nu primeste curent, eventual e defect.
Verifica cablul de curent a monitorului, daca este bagat bine in monitor si in priza, eventual baga-l in alta priza. De fiecare data apasa de 2-3 ori si butonul de pornire.
Daca nu-si revine, atunci inseamna ca monitorul s-a defectat si trebuie reparat s-au schimbat.

| onyvirus a răspuns:

Răspunsul tău aici ...schimbai placa video posibil dupa restart sa-u reset bios sa porneasca dar o sa ma-i faca asa

| Melly5 a răspuns:

Face asa pentru ca se supra incalzeste. Si laptopul meu face exact la fel. Ai avea nevoie de un ventilator special pentru el, sa il pui sub el. Sau daca nu, sa nu il mai tii asa, sa il ti cumva cum sa poata respira. Intelegi?