| LiTtLeDj09 a întrebat:

Ati radeon hd 4670 vs nvidia gt220 vs nvidia gt240
Voi ce ati alege pentru filme si jocuri?

Răspuns Câştigător
| yomanu a răspuns:

In cazul asta 4670 e peste gt 220

5 răspunsuri:
| Cumătru de la Galați a răspuns:

GT240 mătură pe jos cu GT220, și în același timp este mai rapidă și decît HD4670.

Vezi că prețurile unui GT240 pleacă de la 300 RON, poți lua chiar unul din acela, e foarte ok.

@ Tom
Ești cel mai tare! Unde ai auzit asta, în discuțiile din fața blocului dintre mari cunoscători?
E ca și cum ai spune că BMW-urile sînt recomandate pentru mersul pe timp de noapte.

| Cumătru de la Galați a răspuns:

@ Tom

Dacă cea mai rapidă placă din lume este una de la nVidia, asta nu înseamnă că un om care are de cheltuit 2, 4, 6 sau 8 milioane pe o placă video trebuie să-și cumpere una de la nVidia, ci trebuie să caute cea mai rapidă placa în banii ăia!

| Tom a răspuns:

Pai nVIDIA gt240 clar.Plus de asta placile video Nvidia sunt mai recomandate al jocuri ca cele ATI cum de altfel e sunt si procesoarele AMD mai recomandate pentru jocuri ca cele INTEL.

| Tom a răspuns:

@Cumătru de la Galați mai documenteazate si dupa aia vorbeste.
Mai citeste si tu reviste de specialitate si ai sa vezi ca Nvidia ete peste ATI la jocuri.
Cat despre BMW-uri e ca si cum ai spune ca BMW urile sunt recomandate pentru ce-i care le place sa apese tare pe pedala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar Nvidia are cea ma tare placa din lume? parca de la ATI venea si cea mai rapida placa si anupe Ati Radeon 5970 in fine sunt perfect de acord cu Tom cea mai buna placa e placa care iti ofera cea mai ridcata performanta la banii pe care i poti da pe ea terminati odata cu Nvidia voastra si cu prostiile daca aveti Nvidia nu inseamna ca sunt cele mai tari eu pana acum am avut peste 10-15 placi Nvidia si doar vreo 3 sau 4 Ati da Ati cel putin la calitatea imaginii e peste Nvidia si pe mine cum ma intereseaza calitatea am ATI acum depinde fiecare ce vrea.