| glitt3r a întrebat:

Ati vazut vreun film 3D? Daca da, cum vi s-a parut? E mai fain decat sa-l vezi normal?

Răspuns Câştigător
| Brotacelu a răspuns:

De 1. 000 de ori mai fain... nu am cuvinte sa descriu ceea ce simti cand te uiti la un film 3D, eu am vazut, "Poveste de Craciun" cu jem carrey si a fost sooooperwinking

12 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu am vazut dar am auzit ca e super, totul pare real.

| Deea a răspuns:

Prima oara cand vezi un film 3d ti se pare extraordinar... dar apoi incepi sa te obisnuiesti cu ele si nu ti se mai par atat de faine.
Oricum sunt super dar o sa apara filme si cu ecran 4d asa ca acum le astept p alea

| Deea a răspuns:

Luchass sa stii ca nu costa atat de mult o pereche de ochelariwinking
eu mi-am cumparat si am dat 8 lei pe ei si sunt ca cei de la cinemawinking

| andalu a răspuns:

E super! e f mare diferenta! e putin mai dificil pana ti se obisnuieste creierul cu asamblarea celor 2 perspective diferite (una prin intermediul unei lentile, cealalta prin intermediul celeilalte lentile) mai ales daca te duci la IMAX.
Oricum merita experienta. Uneori ai impresia ca obiectele sunt atat de aproape de tine incat incerci sa le atingi cu mana laughing

| adryano05 a răspuns:

"nu e niciun format, formatul e... ce e rulat, DVD sau disc BluRay"

Domnul "expert TPU", ia mai intereseaza-te! Este un format 3D filmat cu camere speciale.happy Ai wikipedia la 2 click-uri distanta. Lecturare placuta happy

| m4r1n a răspuns:

Formatul 3D este mult mai "real" si mai super decat formatul normal. Iti sugerez sa te uiti la filme 3D.winking

| Flav a răspuns:

Azi ma duc la Avatar ca am innebunit la cate am auzit de el. Si va fi primul film 3D vazut.hee hee

| Majj a răspuns:

Ar trebui sa incerci la iMax(Daca esti in Bucuresti). Este cel mai bun 3D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În afară de faptul că vezi unele obiecte ca și cum ar veni înspre tine, nu mi se pare nimic prea special.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar, oamenii din era preistorică vor fi profund impresionați de această "tehnologie". Numai prin faptul că spui "formatul 3D" calci pe bec, nu e niciun format, formatul e... ce e rulat, DVD sau disc BluRay, toată șmecheria cu 3D-ul constă în saturația unor culori cu o rată de refresh mult mai mare decât la monitoarele clasice (120Hz - acei ochelari vor emite 60Hz/ochi).
Ca să nu mai zic că poți avea 3D și acasă cu un monitor la 120Hz și o pereche fantastică de ochelari treide, care nu costă mai mult de 50 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni mai prosti nu cred ca exista
Oricum sunt super dar o sa apara filme si cu ecran 4d asa ca acum le astept p alea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adryano05, tehnologia 3D se împarte în mai multe diviziuni. Tehnologia folosită în cinema este Stereoscopia, care poate fi folosită și acasă (cu un monitor la 120Hz și ochelarii specifici, caută pe net despre tehnologia stereoscopică a plăcilor nVidia, ce pot face 3D din orice film/joc/imagine/etc).
Detalii despre "format" ai la Wiki:
Traditional stereoscopic photography consists of creating a 3-D illusion starting from a pair of 2-D images. The easiest way to create depth perception in the brain is to provide the eyes of the viewer with two different images, representing two perspectives of the same object, with a minor deviation similar to the perspectives that both eyes naturally receive in binocular vision.