| PumpkinDoll a întrebat:

Au venit cei de la DIGI sa ma ajute cu ont-ul,internetul merge acum,dar merge doar pe pc, fiind conectat in port-ul GE.Si am vazut asta mai tarziu cand am vrut sa ma conectez de pe tel la wifi.Becul de la wifi e stins, daca bag cablul in FE nu mai merge nici pe PC.Am vazut ca are in spate un buton negru sub care scrie wifi,oare trebuie doar sa apas pe el? ONT ZTE f660, doar porturile GE si FE le are.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Apasă și vezi dacă merge. Pe ONT-ul ZTE f660 WiFi-ul e foarte slab nu prinde mai mult de 56 Mbps. Dacă e pus de cei de la RDS în modul bridge nu vezi WiFi!

| PumpkinDoll explică (pentru gabicoo):

Si cum pot sa-l scot din bridge ca sa mi mearga wifi-ul dar in acelasi timp sa mearga si pe pc?

| gabicoo a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Nu poți!
"Băieții" de la RDS trebuie să o facă. E echipamentul lor!

| PumpkinDoll explică (pentru gabicoo):

Mda....trebuia doar sa apas pe butonul ala rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Daca era in mod bridge era parfum. Iti configurai tu tot ce ai nevoie pe routerul tau. Astea de la Digi sunt bune unele dar foarte inflexibile la capitolul setari.