| Xenoverse1 a întrebat:

Azi am instalat windows 10 home original si acum trebuie sa activez windows-ul si nu pot personaliza sistemul cum vreau eu, vreo sugestie?

Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca nu vrei/nu poti/nu ai de gand sa cumperi sistemul de operare, recomand sa il lasi asa.

Wallpaperul il poti schimba din IrfanView sau XnView sau ce program pentru vizualizat poze folosesti tu
(altul decat tampenia de aplicatie de la Microsoft care se deschide dupa 2-3 secunde)

Eu am instalat si StartIsBack (sau Start10) pentru ca aa cum vine 10 nu e deloc pe placul meu.

Windows 10 cumparat de pe eMag cu 40-50 lei nu e o solutie,
vezi mai jos motivul.
Am cumparat un Office de pe un site foarte asemanator, recomandat de un youtuber de la noi, si bineinteles ca am ierdut 30 dolari aiurea, caci codul cumparat nu a functionat, zicea ca e folosit deja.
https://www.youtube.com/watch?v=CWy99VMFsMM&t=912s

| gabicoo a răspuns:

Daca nu activezi Windows-ul nu-l poti personaliza!
Dar cu ce te deranjeaza? Nici eu nu l-am activat si nu am probleme, îsi face treba, se actualizeaza, etc. Ce deranjeaza sunt desele mesaje ca trebuie activat!
Sa fii iubit!

| Costelushel a răspuns (pentru gabicoo):

A spus cu ce il deranjeaza, nu il poate activa.

| Diegoxyz a răspuns:

încearcă pe Youtube

| Costelushel a răspuns:

Instaleaza KMSpico Key Activator