| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-am schimbat cartusul negru de la multifunctionala(Lexmark 2550), iar cel color e inca gol.Cartusul functioneaza, deoarece am xeroxat ceva cu el, dar cand sa imi scot ceva la imprimanta imi spune"Color cartidge replacement requiered". sau ceva de genul.Am acolo o optiune cu care sa trec peste asta, dar cand sa o bifez imi apere "Program is not responding". Ce pot face pentru. a printa cu aces cartus?

2 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Singura solutie este sa schimbi cartusul color in alt mod nu merge

| RooN a răspuns:

Poti incerca sa reinstalezi driverele. eu am avut un hp si tot asa am incarcat cartusul si el memoreaza seria la cartus sau ceva de genul asta si am instalat de cateva ori driverul pana a "uitat" acea serie la cartus si a mers:d