| anonim_4396 a întrebat:

Bun...astept arspunsuri de la cineva care se pricepe cu adevarat :
Vreau sa instalez windows vista pe pc, acum am altfel de windows...nu stiu exact ce fel ...nu ma pricep la chestiile astea big grin
daca instalez un alt fel de windows sau il reinstalez pe cel actual se sterg celelalte programe?

3 răspunsuri:
| vigome a răspuns:

Da, toate, daca formatezi Hdd-ul, dar ai si posibilitatea de reparare(la XP), iar W7 pastreaza totul intr-un fisier numit old, dar trebuie reinstalate de acolo din nou. Ideea este ca da, le pierzi dar daca te ajuta cineva care stie poti sa le pui din nou, E un pic mai complicat.

| DexTer a răspuns:

Se sterge tot ce ai avut in partitia in care vei instala windosul

| bOse a răspuns:

Se sterg programele doar daca sunt instalate in partitia ce cuprinde sistemul de operare in cauza. Daca sunt instalate pe o partitie diferita tot nu vei avea ce sa faci cu ele instalate pentru ca reg-urile se duc odata cu formatarea partitiei system.