| anonim_4396 a întrebat:

Bun, deci vreau să-mi fac un telefon "pe piese", adică să cumpăr fiecare componentă și să le pun la un loc. Știți de unde aș putea cumpăra astfel de componente (gen cameră, motherboard, ecran, etc.)? Stau în Suceava

11 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Telefoanele nu se fac din piese laughing

| sierra1 a răspuns:

Tu vrei să ai un frankenstein-gsm?

| RoCkKiD a răspuns:

Signura chestie care exista este asta de mai jos si e inca in development.

Poti sa iti cumperi componentele, se gasesc pe net, insa:
1. nu stii sa le asamplezi
2. faremurile sunt facute la comanda pentru un anumit design, o sa poti baga o placa de baza dintr-un modela doar in frame-ul pentru care a fost gandita
3. nu o sa fie rezistent la apa si cel mai probabil dai banii degeaba.

https://phonebloks.com/

| anonim_4396 explică (pentru RoCkKiD):

M-ai pierdut la signura

| RoCkKiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai impresia ca stau sa recitesc mesaje pentru un proiect fantoma care nu se va intampla te inseli. happy

| anonim_4396 explică (pentru RoCkKiD):

Proiect fantomă care nu se va întâmpla... Întâi că faci pleonasm și apoi, prin simplul fapt că ai revăzut întrebarea înseamnă că ai recitit mesaje. Așa ca idee, câți ani ai?

| cfrtobias a răspuns:

Trebuie sa mergi la firma care vrei de fac comanda la asa ceva altfel oricum piesele ori o sa fie mari ori mici ori nu se potrivesc si de faci asta sa iti faca ei acolo

| Daniel323 a răspuns:

Esti un moldovean destept dar nu suficient incat sa faci asta.

| Andrewe a răspuns:

Nu stiu daca se poate/daca se renteaza, mai bine e sa cumperi unul intreg ca iesi mai ieftin, daca vrei piese intra pe aliexpress produse ieftine dar dureaza 1-2 luni cu transportul, trebuie sa ai multa imaginatie sa stii ca toate piesele sa incapa in carcasa dorita si fiecare mufa etc sa fie la locul ei.la un pc e mai usor dar la telefon good luck.

| Getter123 a răspuns:

Crezi ca-i calculator? Daca iti faci iPhone 5 in piese, iti cumperi XS MAX de banii aia

| anonim_4396 explică (pentru Getter123):

Întâi că nici nu-mi plac iphone-urile apoi că eu vreau să fac proiectul ăsta de distracție