| belcatalin a întrebat:

Bun gasit, TPU,
Stie cineva de ce mi se deschide greu calculatorul? O fi de la temperatura scazuta din camera? Pentru ca doar dimineata cind este rece in camera, patesc acest lucru.
Va multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Computerul merge mai bine la temperaturi scazute! Ai facut si tu vreo optimizare de sistem cu vreun utilitar? Advanced System Care sau TuneUp Utilities? Ai curatat HDD, registrii de erori? Ai verificat ce programe pornesc o data cu windows-ul?

uite aici un utilitar cu interfata in limba romana in varianta full registered :
http://romania-inedit.3xforum.ro/......ro_V3_7_3/
Dupa lansare program da un clik pe GRIJA!

si apoi Cum scapi de aplicatiile care pornesc o data cu Windows-ul?
1. Le poti inlatura din Start / Programs / Startup
2. Ruleaza regedit sau alt editor de registri si cauta-le in HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run
3. Sau apasa Start -> Run si scrie MSCONFIG. Pentru inlaturarea lor debifeaza aplicatiile care vrei sa nu mai ruleze la pornirea calculatorului.
Exista si un programel cu care poti alege ce anume sa porneasca si ce nu o data cu rularea Windows-ului. Acesta se numeste Startup Control Panel, versiunea 2.8 si il gasesti aici http://download.cnet.com/......39330.html 1
Da un restart si vezi daca mai porneste greu! Bafta!

3 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Probabil pc-ul tau e cu tuburi catodice si dureaza pana se incalzesc!

| belcatalin explică:

Pentru Nelul,
Multumesc mult, azi daca voi avea timp, ii voi face o optimizare daca nu miine. toate cele bune.

neluL
| neluL a răspuns:

Numai bine! Daca ai nelamuriri lasa-mi pm!