| BlackStar27 a întrebat:

Aș putea personaliza o caseta alert în JavaScript?

6 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Teoretic da.

| BlackStar27 explică (pentru CinevaNou):

Și practic?

| CinevaNou a răspuns (pentru BlackStar27):

Practic depinde de ce anume intelegi prin "a personaliza". Daca vrei sa ii schimbi textul afisat, ii schimbi textul. Daca vrei sa fie colorata caseta, plus alte brizbrizuri, trebuie sa folosesti altceva decat alert.

| CinevaNou a răspuns (pentru BlackStar27):

Ce vrei sa ii faci mai exact?

| BlackStar27 explică (pentru CinevaNou):

Eu știu. Mă gândeam la ceva culoare, un background... o formă. Din astea.

| CinevaNou a răspuns (pentru BlackStar27):

In cazul asta nu mai folosesti alert, ci o casuta desenata de tine cu butoanele puse de tine. Trebuie sa stii ceva javascript si html.
http://www.codeproject.com/Articles/32819/JavaScript-Image-Popup
Aici afiseaza o imagine ca popup, dar e usor sa pui in loc de imagine un text si un buton...