| d3utsy a întrebat:

Acum cateva zile mi-am schimbat windows-ul si vreau sa ma ajutati cu ceva. Cand descarc un referat sau ceva in format TEXT mi se descarca cateodata, ba in Notepad ba in WinRAR. Inainte mi se descarca in altceva. Nu mai tzin minte numele. Si ma gandeam ca poate imi recomandati ceva si printre ele este programul pe care il caut. Ms.

Răspuns Câştigător
kratos
| kratos a răspuns:

Instaleaza Microsoft Office2003/2007 ca Notepadul nu este tocmai bun.

2 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Daca ai office instalat click dreapta pe acel tip de fisier, bifeaza always open with this program si alege word-ul, cand dai deschide pe fisiere. doc sau. txt se va deschide cu word de exemplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fisierele se descarca de pe net, in formatul in care sint ele, nu are legatura cu windows-ul tau. Cele winrar sint de fapt arhive si se deschid cu winrar. Cele pe care ti le deschide in notepad sint txt-ri simple (nearhivate) si daca vrei poti selecta sa se deschida cu alt procesor de text (microsoft word de exemplu). Daca asta vrei, dai click dreapta si selectezi OPEN WITH dupa care selectezi mocrosoft word si bifezi jos casuta ALWAYS USE THE bla bla. Have fun.