| Mariafeli a întrebat:

Bună, acum câteva zile pe 23 august am trimis la o prietenă din greșeală un clip cu imagini indecente de pe un site Telegram și imediat Instagram mi-a șters mesajul după mi-a suspendat contul, am dat contestația și nu am primit nimic, după m-am deconectat de la contul suspendat și am încercat să fac altul cu alt nume și parola diferită și nu merge, zice ca a apărut o problemă și nu știu ce să fac, dacă contul meu suspendat nu am primit nici măcar un e-mail despre ce se întâmplă cu el nici nu mă lasă să fac alt cont, ce să fac vă rog?????????

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Durează câteva zile până îți analizează contestația.
Dacă ai folosit același număr de telefon sau aceeași adresă de email nu ai cum să-ți faci cont nou.

| Delllla a răspuns:

Gândește-te la Anais.

P.S.: Pune-ți al doilea prenume gen sau un nume stupid.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

"Din greseala" laughing)) Bine ti-au facut

| darrio2007 a răspuns:

Din greșeală? Nu crede nici pisica mea așa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Din greseala nu trimite nimenia sa ceva, evidnet ca a fost cu toata intentia si cum ai incalcat legea care nu pemite asa ceva, ti s-a suspendat contul ca o masura corecta.
Nu ai cum sa-ti mai afci alt cont pentru ca tie ti s-a blocat adresa de IP, care este unica.