| 47red a întrebat:

Bună! Am 17 ani și am un cont la banca Transilvania. Am încercat sa deschid un extras de cont primit prin mail. De fiecare dată când introduc parola formata din ceea ce mi se cere în instrucțiuni, îmi spune ca este incorecta. Ce as putea face?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la banca si intreaba-le, acolo!

| Holiday a răspuns (pentru Bula):

Dar nu e mai simplu sa sune, decat sa bata drumul pana acolo?!

| Bula a răspuns (pentru Holiday):

La telefon nu-i spun informatii confidentiale.

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Cum sa nu dea. Ba chiar iti dau toate informatiile de care ai nevoie dupa ce te identifica. Iar te bate tehnologia si raspunzi fara sa stii

| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Da, dupa ce te identifica.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca banca nu-ti trimite extrase de cont pe email!
Tu trebuie s ate loghezi in banca online si sa vezi tranzactiile si etrasele de cont.
Ai mare grija sa nu fie un hacker care ti-a duplicat linkul si acum iti fura parola si ID-ul,.
Nu intra NICIODATA in banca ta online de pe linkuri din emailuri!
Deschid eu pagina de internet si pune website-ul bancii atle, apoi ID-ul si parola. Numai asa sa intri online.

| anonimulala00 a răspuns:

Băncile nu trimit niciodată emailuri s-au sms-uri, în care să ceară datele clientului. Parole etc...etc...